Analýza mobilu a PC

Současné mobilní telefony se systémem iOS a Android o vás mohou relativně snadno odesílat data útočníkovi. Útočník se tak může dostat například k informacím o:

  • vašich telefonátech
  • zprávách přes messengery
  • fotkách
  • poloze zařízení

Současně je možné zneužít mikrofon telefonu k prostorovému odposlechu zaznamenávající veškeré dění v okolí telefonu. Útočník dokonce dokáže vzdáleně za pomoci fotoaparátů pořizovat obrazové záznamy, případně získá přístup ke screenům obrazovky mobilního telefonu. To vše se děje zcela skrytě, takže uživatel nic nepozná.

Odposlech neodstraníte tím, že si pořídíte nový telefon!

Jak poznat, zda může být telefon odposlouchávaný?

Existuje několik typů odposlechu mobilního telefonu, tímto typem kontroly nedokážeme zjistit, zda je váš telefon odposlouchávaný na úrovni operátora, nebo pomocí IMSI catcheru. Dokážeme ale zjistit, kam se všude váš telefon připojuje a jaká data odesílá. Díky tomu je možné zjistit, zda se jedná o legitimní požadavky, nebo může být mobilní telefon ovládaný útočníkem, který se tímto způsobem dostal k vašim osobním datům.

Jak kontrola technicky probíhá?

  • Vytvoříme VPN síť, kterou bude mobilní telefon izolovaně používat po celou dobu sběru dat
  • VPN směřuje veškerý datový provoz prostřednictvím samostatného virtuálního počítače
  • Všechny datové pakety dokážeme nalogovat a následně analyzovat (a to i ty posílané zašifrovaně přes HTTPS)

Pokud se potvrdí podezření, tak jsme schopní vše zmapovat a klient následně dostane podrobný report s grafickým znázorněním zjištěného stavu.

Ukázka počtu odeslaných paketů v čase během kontroly telefonu jednoho z klientů

Jak zabránit odposlechu mobilu?

Naše kontrola Vám může poskytnout cenné informace o tom, jestli z vašeho telefonu neodchází k útočníkovi citlivá data. Jak již bylo zmíněno, existuje ale mnoho dalších způsobů odposlechu telefonu. Například Šifrovaný telefon poskytuje ochranu díky robustnímu šifrování hovorů a je zároveň neviditelný pro IMSI catcher. Dále jsou velmi efektivní ultrazvukové generátory, které znehodnotí prostorový odposlech, který je utajeně pořízen mobilním telefonem či počítačem.

Jak si objednat kontrolu mobilního telefonu?

Máte-li obavu, že by vaše zařízení mohlo být tímto způsobem odposloucháváno, pošlete nám na e-mail sales@eo-security.cz následující informace:

  • Model telefonu
  • Fakturační údaje se jménem, adresou a telefonním číslem

Upřesníme Vám cenu za kontrolu a pokud budete souhlasit, tak se domluvíme na předání zařízení bez SIM (vaše telefonní číslo můžete dále používat v jiném telefonu). Telefon můžete předat osobně v Brně v sídle společnosti, nebo nám ho můžete zaslat kurýrem.

Mobilní telefon dokážeme zkontrolovat za 24 – 48 hodin od doručení a následně jej zasíláme spediční společností zpět na Vaši adresu.

Report s výsledky dostanete do e-mailu.