Hacker vydává „neopravitelný“ Jailbreak pro všechna zařízení iOS, od iPhone 4s po iPhone X

Výzkumník hackerů a kybernetické bezpečnosti iOS nedávno zveřejnil to, co sám pojmenoval jako „permanentně nepřístupný opravám exploit bootrom“, jinými slovy epický jailbreak, který funguje na všech zařízeních iOS od iPhone 4s (čip A5) po iPhone 8 a iPhone X (čip A11).

Tento exploit, přezdívaný Checkm8, využívá slabiny v zabezpečení Bootrom Apple (SecureROM), což je první významný kód, který běží na iPhonu během bootování, a pokud je zneužit, poskytuje lepší přístup na úrovni systému.

Nový exploit přišel přesně měsíc poté, co Apple vydal nouzovou opravu pro další kritickou zranitelnost jailbreak, která funguje na zařízeních Apple, včetně iPhone XS, XS Max a XR a 2019 iPad Mini a iPad Air, se systémem iOS 12.4 a iOS 12.2 nebo starší.

Protože bootrom exploity jsou problémy na úrovni hardwaru a nelze je opravit bez revize hardwaru, jednoduchou aktualizací softwaru nově vydaný exploit bootrom nevyřešíte.

Exploit nelze provést na dálku. Místo toho jej lze spustit pouze přes USB a vyžaduje to fyzický přístup k zařízení.

Jailbreak funguje pouze na telefonech iPhone se spuštěnými chipsety Apple A5 a A11 a nepracuje na posledních dvou čipových sadách, tj. A12 a A13.

Zdroj: https://thehackernews.com/

Naše služby

Penetrační testování

Vyhledávání odposlechů

Rušičky odposlechů

Hardware

Školení

Následující příspěvek
Šifrovaný disk
Předchozí příspěvek
Jak ochránit kriticky důležitá data před ztrátou či zpronevěrou

Podobná témata

Menu