Odposlech telefonu a mobilu v praxi

Odposlech telefonu a mobilu není v dnešní době žádný oříšek. Odposlouchávání může být narafičeno úplně na každého, i na největší mocipány u nás a bez sebemenšího podezření. Víte, jak se bránit a odhalit takový odposlech?

Nejefektivnějším způsobem zjištění informací je odposlech mobilního telefonu sledované osoby. Díky odposlechu může být zaznamenám nejenom hlas, SMS, ale také poloha a datový tok uživatele.

Odposlech telefonu můžeme rozdělit na dvě skupiny. Na odposlech pevné linky a odposlech mobilního telefonu. Odposlech pevné linky vyžaduje fyzickou návštěvu telefonní ústředny (pokud nejde o soudem povolený odposlech realizovaný státem). Odposlech mobilu je možný přes operátora (využívá nejčastěji stát), pomocí IMSI Catcheru a pomocí malware.

Ochrana před odposlechem skrze operátora není možná a takto odposlouchávaný telefon ani nelze poznat. Mezi časté omyly patří, že když slyšíte ozvěnu při telefonování, tak je hovor odposloucháván. Nepomůže ani měnění SIM karet a telefonů, protože odposlech je směřován na IMEI telefonu a není problém zjistit, které telefony byly na vybraných buňkách BTS aktivní.

Agáta – i Babiš jí podlehne

IMSI Catcher je zařízení poměrně drahé a v Česku známé pod přezdívkou Agáta. Odposlech mobilu pomocí IMSI Catcheru také nepoznáte (ano, i legendární iPhone může mít „štěnice“). Při obraně ale nejste tak bezbranní jako v předchozím případě, protože existují způsoby, jak odposlechu zamezit. Jedno z řešení nabízí izraelská firma FirstPoint Mobile Guard. Jejich patentované řešení umožňuje ochranu a blokuje odposlech přes IMSI Catcher. S Agátou se seznámily i staré známé tváře, profesionálním odposlechům se neubránil například ani David Rath nebo Andrej Babiš.

Jak poznat napíchnutý telefon

Poslední možností odposlechu samotného telefonu je instalace malware (aplikace na odposlech mobilu – odposlouchávání přes Skype, Viber nebo WhatsApp). Proti tomu existuje několik druhů obrany: nedávat mobilní telefon z ruky, neklikat na neznámé odkazy, nestahovat neoficiální aplikace, neotevírat neznámé přílohy, udržovat telefony aktualizovaný a případně používat kvalitní antivirový program.

Poznat napíchnutý telefon lze jen pomocí sekundárních projevů jako je například rychlejší vybíjení baterie a vyšší spotřeba mobilních dat. Ani to však není pravidlem, protože moderní malware nahrává na místní úložiště a data odešle na cílový server útočníka až v momentě, kdy je mobilní telefon připojen na nabíječku a na wi-fi.

Provádíme obranně-technické prohlídky (OTP) bytů, kanceláří a vozidel proti odposlechu.

Společnost EO SECURITY s.r.o. nabízí svým klientům také kontrolu mobilních telefonů a notebooků přes software, který slouží k odposlechu datové komunikace či jinak zneužívá hardware (skrytá aktivace mikrofonu, kamery atd.)

Dále nabízíme speciální operační systém sloužící k anonymní komunikaci přes internet.

Náš ceník naleznete zde.

Pro objednání našich služeb volejte na telefonní číslo +420 778 028 136 nebo pište na e-mail: mail@eo-security.com

Naše služby

Penetrační testování od EO SECURITY

Penetrační testování

Vyhledávání odposlechů od EO SECURITY

Vyhledávání odposlechů

Security Hardware

Security Hardware

Školení od EO SECURITY

Školení

Následující příspěvek
Odposlouchávací zařízení
Předchozí příspěvek
Nezákonné odposlechy

Podobná témata

Menu