Odposlechy přes zeď

Odposlechy přes zeď představují reálnou hrozbu úniku citlivých informací jak z vašich kancelářských prostor, tak ze zdánlivého soukromí vašeho domova. Jde o poměrně levný způsob odposlechu, který nevyžaduje přímý přístup do inkriminovaných prostor. Narušitel navíc dokáže odposlech velmi rychle operativně nasadit i odstranit.

Pokud se vám se spojením odposlech přes zeď asociuje klasická metoda s uchem na hrnku, nejste daleko od pravdy. Jen místo hrnku dnes slouží citlivé stetoskopické či jehlové mikrofony, zesilující zvukové vibrace ze zdi. Profesionální odposlechy mohou být napojeny buďto přímo na reprodukční či záznamové zařízení, nebo na vysílač, který přenáší odposlechnutý zvuk dále k narušiteli.

Počet firem nabízející odposlechy přes zeď v posledních letech prudce vzrostl. Alarmující je, že na odposlouchávání přes 20cm zeď už stačí dokonce odposlechové zařízení v hodnotě nižších jednotkách tisíc korun. Samozřejmě je pak vhodné předpokládat, že s cenou vašich informací roste i investice do vybavení útočníka. Odhalení takového odposlouchávání, pokud není provedeno vyloženě amatérsky, je poměrně problematickou záležitostí. Operativně instalované odposlechy nezanechávají na zdi viditelné stopy, ty permanentní je možno účinně zamaskovat.

Jak se tedy odposlouchávání přes zeď bránit? Pojmete-li podezření, že by vaše domácnost či kancelář mohla být tímto způsobem napadena, kontaktujte z bezpečného místa naše odborníky. Dohodněte se na provedení prohlídky proti odposlechu. Během ní dojde k fyzickému prohledání určených prostor a detekci případných skrytých elektronických zařízení, které by mohly sloužit k odposlechu.

Oba naše vyhledávací týmy jsou vybaveny velmi citlivou profesionální technikou na vyhledávání odposlechů. Ke své práci využíváme frekvenční skener a spektrální analyzátor, který nám umožní detekovat bezdrátové přenosy skryté v běžných vysílacích pásmech, i ty na velmi netypických frekvencích. I pokud je odposlech právě vypnutý a nevysílá, dokážeme jej odhalit s pomocí detektorů nelineárních přechodů.

I pokud se nepodaří odposlech zajistit přímo na místě, dokážou naši odborníci zhodnotit, jak pravděpodobné a náročné by bylo nainstalovat odposlouchávací zařízení přes zeď ve vašem případě. Na základě posouzení odborníka a jeho doporučení se vyberou vhodné prostředky permanentní ochrany proti odposlechům.

Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 778 028 136 nebo na e-mailu mail@eo-security.com

Najdeme to, co je skryto.

Naše služby

Penetrační testování od EO SECURITY

Penetrační testování

Vyhledávání odposlechů od EO SECURITY

Vyhledávání odposlechů

Security Hardware

Security Hardware

Školení od EO SECURITY

Školení

Následující příspěvek
Odposlech na dálku
Předchozí příspěvek
Jak na šifrování

Podobná témata

Menu