Rušičky odposlechů jako prostředky permanentní ochrany

Rušičky odposlechů mohou odhalit a zamezit odposlouchávání nejen v místnosti, ale v celé budově. Přesto není ochrana před únikem citlivých informací 100%.

Ochrana proti odposlechům musí probíhat komplexně, pro maximální ochranu se není možné pouze spoléhat na techniku, která ruší určité typy rádiového vysílání, nebo pouze na fyzické prohlídky. V praxi probíhá nejčastěji vyhledávání odposlechů s auditem zabezpečení prostor, na základě kterého je zformulováno doporučení o implementaci vhodných prostředků permanentní ochrany. Jak již bylo řečeno v článku o neprofesionálních zařízení pro vyhledávání odposlechu, i zde platí, že ochranu poskytují jenom originální a profesionální zařízení, které mají možnost kalibrace a dalšího nastavení.

Pro správný výběr vhodných prostředků permanentní ochrany je třeba zvážit následující:

  • před jakými riziky je třeba se chránit?
  • je možné, aby byla použitá technologie na očích ostatním návštěvníkům kanceláří, nebo musí být skrytá?
  • jak velká je míra technických znalostí obsluhy zařízení?

Paměťový rádiový analyzátor MRA5

Paměťový rádiový analyzátor MRA5, který neustále kontroluje rádiové spektrum v prostoru, akusticky upozorňuje na nové signály. Dokáže okamžitě odhalit jak přinesený, tak dálkově aktivovaný rádiový odposlech. Jednotlivé signály je možné vyladit, poslouchat a měřit. V síťové verzi je možné použít MRA5Q i vzdáleně v rámci jedné budovy.

Paměťový rádiový analyzátor MRA5

Generátor ultrazvukového a akustického šumu

V současnosti nejkomplexnější forma permanentní ochrany proti odposlechu místnosti. Dokáže spolehlivě znehodnotit signál zaznamenaný i dálkově odposlouchávaný jakýmkoliv mikrofonem. V ultrazvukovém režimu využívá vysoce výkonného, přesto neslyšitelného šumu, který je živě generovaný tak, aby maximálně interferoval s probíhajícím hovorem a zahlcoval mikrofon.

Směrový ultrazvukový generátor s integrovaným generátorem bílého šumu
eshop.eo-security.cz

Díky využití neslyšitelného ultrazvukového pásma je možné provozovat tuto rušičku zcela diskrétně, při jakémkoliv jednání a bez vědomí protistrany. Pro zajištění maximální ochrany proti odposlechu přes zeď, laserem či třetí osobou pak zařízení umožňuje současné vysílání ultrazvukového a slyšitelného rušení.

Všesměrový ultrazvukový generátor s integrovaným generátorem bílého šumu
eshop.eo-security.cz

Generátor šumu SNG

Dále je možné použít inteligentní výkonový šumový generátor SNG, který umožňuje zapojení 100 piezoelektrických akustických měničů a 2-12 nízkoimpedančních reproduktorů. Šumový generátor ochrání před jakoukoli formou odposlechu, která využívá snímání zvuku přes okna a zdi. Instalací piezoměničů na vnitřní stěny, nábytek či předměty je možné zajistit dodatečnou ochranu. Zařízení má také schopnost rušení odposlechů pořízených na analogovém nebo digitálním záznamovém zařízení. Je možné jej doplnit soustavou reproduktorů: například OMS3000 nebo OMS4000, které hlasitě znehodnocují nahrávky.

Existuje také mobilní verze PNG-2.

Rušičky GSM

Dalším typem ochrany jsou rušičky pásem mobilní komunikace, jedná se například o SNG6. Rušička mobilního signálu dokáže odrušit všechny frekvence používané v ČR, tedy LTE, 3G, 2G sítě. Používání rušiček mobilní sítě je však v ČR protizákonné.

Prohlédněte si nabídku rušiček odposlechů na našem eshopu.

,

Naše služby

Penetrační testování od EO SECURITY

Penetrační testování

Vyhledávání odposlechů od EO SECURITY

Vyhledávání odposlechů

Security Hardware

Security Hardware

Školení od EO SECURITY

Školení

Následující příspěvek
Šifrovaná komunikace
Předchozí příspěvek
Odposlouchávací zařízení

Podobná témata

Menu