Rušičky odposlechů jako prostředky permanentní ochrany

Rušičky odposlechů mohou odhalit a zamezit odposlouchávání nejen v místnosti, ale v celé budově. Přesto není ochrana před únikem citlivých informací 100%.

Ochrana proti odposlechům musí probíhat komplexně, pro maximální ochranu se není možné pouze spoléhat na techniku, která ruší určité typy rádiového vysílání, nebo pouze na fyzické prohlídky. V praxi probíhá nejčastěji vyhledávání odposlechů s auditem zabezpečení prostor, na základě kterého je zformulováno doporučení o implementaci vhodných prostředků permanentní ochrany. Jak již bylo řečeno v článku o neprofesionálních zařízeních pro vyhledávání odposlechu, i zde platí, že ochranu poskytují jenom originální a profesionální zařízení, které mají možnost kalibrace a dalšího nastavení.

Podívejte se jak fungují naše rušičky:

Pro správný výběr vhodných prostředků permanentní ochrany je třeba zvážit následující:

  • Před jakými riziky je třeba se chránit?
  • Je možné, aby byla použitá technologie na očích ostatním návštěvníkům kanceláří, nebo musí být skrytá?
  • Jak velká je míra technických znalostí obsluhy zařízení?

Generátory ultrazvukového a akustického šumu

V současnosti nejkomplexnější forma permanentní ochrany proti odposlechu místnosti. Dokáže spolehlivě znehodnotit signál zaznamenaný i dálkově odposlouchávaný jakýmkoliv mikrofonem. V ultrazvukovém režimu využívá vysoce výkonného, přesto neslyšitelného šumu, který je živě generovaný tak, aby maximálně interferoval s probíhajícím hovorem a zahlcoval mikrofon.

EO-3 Směrový ultrazvukový generátor s integrovaným generátorem bílého šumu

Díky využití neslyšitelného ultrazvukového pásma je možné provozovat tuto rušičku zcela diskrétně, při jakémkoliv jednání a bez vědomí protistrany. Pro zajištění maximální ochrany proti odposlechu přes zeď, laserem či třetí osobou pak zařízení umožňuje současné vysílání ultrazvukového a slyšitelného rušení.

EO-1 Všesměrový ultrazvukový generátor s integrovaným generátorem bílého šumu

Rušičky GSM

Dalším typem ochrany jsou rušičky pásem mobilní komunikace, jedná se například o SNG6. Rušička mobilního signálu dokáže odrušit všechny frekvence používané v ČR, tedy LTE, 3G, 2G sítě. Používání rušiček mobilní sítě je však v ČR protizákonné.

Prohlédněte si nabídku rušiček odposlechů na našem eshopu.

Menu