Šifrovaná komunikace

Pro komplexní ochranu dat nestačí pouze pravidelné prohlídky proti odposlechu, ale také správné zacházení s utajovanými informacemi a používání šifrování. Samozřejmostí by mělo být šifrování dat v počítačích, aby se zamezilo neoprávněnému přístupu. Zašifrovaný by měl být nejenom celý disk, ale také HW, aby nebylo bez hesla možné nabootování systému.

Součástí ochrany je také šifrovaná komunikace, především maily a různé formy messengerů (chaty, komunikátory), které se využívají ve firmách v rámci zefektivnění spolupráce. Poslat mail bez šifrování je jako poslat pohlednici poštou, každý, kdo chce a umí to, si jej může přečíst.

Poslat zašifrovaný mail je ekvivalentem poslání dopisu v dopisní obálce poštou. Ochrana není dokonalá, ale útočník musí mít lepší znalosti k podniknutí útoku. Mnoho lidí by mohlo namítnout, že nedělá nic špatného, aby muselo svou komunikaci šifrovat, problém však spočívá jinde – je nutné maximálně znesnadnit získání citlivých informací útočníkem, které pro něj mohou mít finanční hodnotu. Žádné šifrování není dokonalé a nezaručuje absolutní bezpečnost. Je však důležité mít informace zašifrované po tak dlouhou dobu, než přirozeně ztratí svůj význam – například až 50 let.

Spolu se šifrováním komunikace souvisí i šifrování telefonu/mobilu, ten je již většinou nativně šifrován výrobcem, je však dobré používat takové aplikace, které šifrování podporují a umožní vám vytvářet další šifrované složky pro vaše dokumenty.

Společnost EO SECURITY s.r.o. provádí penetrační testovaní za účelem odhalení zranitelností ve firemní infrastruktuře.

Dále nabízíme rušičky odposlechu, které zabraní úniku informací během důležitých jednání.

V případě zájmu o naše služby nás kontaktujte na telefonu +420 774 429 006 nebo e-mailu office@eo-security.com

Najdeme to, co je skryto.

Menu