Šifrovaný disk

Data jsou dnes velmi cenná – cennější než informace získané odposlechem. Představte si šifrovaný disk, na kterém budou vaše data zcela v bezpečí. Německá společnost DIGITRADE přišla na trh s unikátními šifrovanými externími disky, u kterých zachovává nejvyšší ochranu a uživatelskou přívětivost. Velmi intuitivně se ovládají a dobře se s nimi pracuje. Představují špičku v uchování a zabezpečení dat.

  • Absolutní špička v zabezpečení díky algoritmu šifrování AES 256
  • Dvoufázové ověření pomocí PIN kódu a přístupové karty
  • Odolný proti keyloggeru a útoku hrubou silou
  • Vyhovuje standardům tajných služeb

 

Chránit svá data je velmi důležité, protože jejich únik může poškodit vás, ale také firmu. Vysoké pokuty při úniku osobních dat zákazníků, ale i zaměstnanců nejsou ojedinělé, a to dokonce v řádech milionů eur. Důležitá data, která by neměla uniknout do cizích rukou, musejí být důkladně zabezpečena, protože vás mohou poškodit. Nezanedbávejte ochranu externích úložišť.

Zabezpečení na nejvyšší úrovni

Disky DIGITRADE poskytují zabezpečení dat na nejvyšší úrovni. Jsou zabezpečeny pomocí PIN kódu a uživatelských karet v případě dvoufázového ověření. Pokud vám někdo šifrovaný disk odcizí a pokusí se do něj dostat, po 8 neúspěšných zadáních PIN kódu se uzamkne a přístupová karta bude deaktivována. Data však zůstanou na disku stále bezpečně uložena a můžete se k nim dostat pomocí druhé karty a PIN kódu.

Snadné používání

  • Všechny námi nabízené šifrované disky mají snadné intuitivní ovládání, se kterým se naučíte rychle pracovat. Některé vyžadují pro přístup k datům PIN, jiné fungují na bázi dvoufázové autentizaci a budete potřebovat také přístupové karty a následně PIN. Pokud u sebe máte přístupovou kartu a pamatujete si PIN kód, dokážete data zpřístupnit během několika sekund. Navíc PIN kód má 8 číslic, takže není prakticky možné ho náhodně  . Disk také odolává odposlechu znaků pomocí keyloggeru nebo útoku hrubou silou.

Technické parametry

Šifrovací algoritmus: AES-256 v režimu CBC

Rozhraní: USB 3.0, USB 2.0

Certifikace: BSI certification

Dostupná kapacita: 250 GB SSD, 500 GB SSD, 1 TB SSD, 2 TB SSD, 4 TB SSD

Autentizace: Dvoufázová: 8 znaků PIN a smart karta

Odolnost proti neoprávněné manipulaci: Ano

Odolnost proti Brute-Force: Ano

Možné použít k bootování jiného OS: Ano

Odolnost vůči keyloggerům: Ano

OLED display: Ano

Šifrovací klíč uložen odděleně od uživatelských dat: ANO (Common Criteria EAL5 – smart karta)

Přenosová rychlost: USB 3.0 max. 5 GBit/s, USB 2.0 max. 480 MBit/s

Záruka: 2 roky pro spotřebitele, 1 rok pro firmu

Výrobce: DIGITTRADE GmbH, www.digittrade.de