Ultrazvukový generátor – dokonale diskrétní rušička odposlechů

Často zdůrazňujeme, že výsledek prohlídky proti odposlechu platí v okamžiku jejího dokončení a zaprotokolování. Jakmile do prohlížených prostor vstoupí třetí osoba, není je již možné považovat za 100% bezpečné. Snažíme se proto najít pro naše klienty prostředky pro zajištění permanentní (či alespoň dlouhodobé) ochrany proti odposlechu.

Nyní můžeme s potěšením oznámit, že se nám podařilo nalézt řešení zabezpečující diskrétnost vašich schůzek a rozhovorů. To vše při zachování nízké počáteční investice a bez nutnosti provádět jakékoliv úpravy vašich firemních prostor.

Co je to „rušička odposlechu“?

Jeden z velmi účinných způsobů, jak chránit svou kancelář či jednací místnost, představují takzvané „rušičky odposlechu“. Pod tímto nepříliš přesným označením se ve skutečnosti skrývá zařízení, které dokáže účinně znehodnotit zvukový záznam pořízený libovolným záznamovým zařízením, či na dálku přenášený odposlechem.

Zapomeňte však na babské rady ohledně puštěného kohoutku či nahlas puštěného rádia. Pokud někdo chce vaši kancelář nahrávat či na dálku odposlouchávat, ani jedno z toho mu v tom rozhodně nezabrání. Stávající rušičky proto využívají k zastření zvukového záznamu takzvaný bílý šum (angl. white noise). Jde o náhodně generovaný zvukový signál, který může mít mnoho výsledných podob.

Zásadní však je fakt, že jej nelze z nahrávky odfiltrovat, tudíž ani rekonstruovat původní signál (například záznam rozhovoru). Při vhodně zvoleném nastavení rušičky je hovor nevratně přehlušen šumem, který jej činí nesrozumitelným.

Standardní rušičky mají velmi omezené použití

Tento způsob rušení funguje bez výjimky na mikrofony v mobilních telefonech, analogových i digitálních záznamnících, miniaturních kamerách či štěnicích přenášejících zaznamenaný zvuk jakoukoliv cestou k objednateli odposlechu.

Problémů, které při použití klasického akustického generátoru bílého šumu vyvstávají, je však celá řada. Toto zařízení operuje ve slyšitelném spektru, což znamená, že jeho použití během jednání není možné utajit. To s sebou přináší spoustu nechtěných jevů.

Jednáte-li s obchodním partnerem, zapnutím slyšitelné rušičky odposlechu dáváte otevřeně najevo svou nedůvěru, což může poškodit dobré obchodní vztahy. Při jednání s neznámým či nedůvěryhodným člověkem pak pravděpodobně zapnutí slyšitelné rušičky významně ovlivní obsah a směr, kterým se bude rozhovor ubírat.

Ultrazvuková rušička od eo-security.cz znemožní odposlech zcela diskrétně

EO Security však nyní přináší na český trh unikátní zařízení, které díky patentované technologii umožňuje vést soukromé rozhovory zcela bez omezení. Rušička odposlechu pracuje se signálem na hranici ultrazvuku, tedy nad frekvenční úrovní postřehnutelnou pouhým uchem.

ESHOP EO SECURITY

Zařízení je ukryto v elegantním dřevěném obalu, který je na pohled k nerozeznání od běžných reproduktorů k počítači. Konstrukční odlišnosti je možné najít až při velmi podrobném prozkoumání zařízení, nemusíte se tedy zabývat jeho kamufláží či skrytou montáží.

EO-3 Směrový ultrazvukový generátor s integrovaným generátorem bílého šumu

Aby bylo možné používat ultrazvukovou rušičku se 100% účinností při minimální úrovni výkonu (hlasitosti), využívá naše zařízení unikátní technologii. Ta zachycuje probíhající hovor a generuje ultrazvukový signál tak, aby maximálně interferoval s hlasovým projevem řečníka. Díky tomu je mluvený projev nezvratně znehodnocen a neexistuje způsob, jak jej z nahrávky obnovit.

EO-1 Všesměrový ultrazvukový generátor s integrovaným generátorem bílého šumu

Lidé s obzvláště citlivým sluchem mohou sice v absolutním tichu velmi slabě vnímat vysoký tón, který ultrazvukový generátor vydává. Z našich testů však vyplývá, že k jeho překrytí stačí tiše hrající hudba, či jen obyčejný šum z ulice či rušnější kanceláře.

Veškerá jednání už jen mezi čtyřma ušima

Zařízení naprosto spolehlivě znemožňuje provést skrytý záznam jednání diktafonem, skrytou kamerou, mobilním telefonem, ale také lokální štěnicí s libovolnou přenosovou technologií. Zvukový záznam ze zařízení, které umístí odposlouchávající v dosahu ultrazvukového generátoru, zní jako pořízený ve velmi silném větru. I při nastavení nejmenšího výkonu rušičky je takto znehodnocený záznam nepoužitelný a neobstojí například v důkazním řízení.

Díky nepostřehnutelnému provozu v ultrazvukovém režimu je možné používat generátor naprosto bez omezení při jakémkoliv jednání. Jsou tak eliminovány nevýhody klasické rušičky, jejíž použití je vždy nutné prodiskutovat s protistranou, která z různých důvodů nemusí souhlasit.

Pro režim maximálního zabezpečení je pak tato rušička odposlechu vybavena rovněž reproduktorem produkujícím klasický slyšitelný šum. Díky nastavitelné hlasitosti jednoduše přizpůsobíte stupeň rušení hlasitosti hovoru i okolního prostředí. Akustické zastření přidává ke stávající ochraně navíc eliminaci stetoskopických mikrofonů (odposlech přes zeď či dveře z přilehlých místností) a dokonce i laserových mikrofonů (odposlech přes okenní tabule).

Máte-li zájem o permanentní ochranu kanceláře proti odposlechu, navštivte náš e-shop, nebo nás kontaktuje.

Naše služby

Penetrační testování infrastruktury

Skenování zranitelností

Sociální inženýrství

Testování Wi-Fi sítí

Šifrovaný telefon

Rušičky odposlechů

Šifrovaný disk

Penetrační testování webových aplikací

Konzultace IT bezpečnosti

Vyhledávání odposlechů

Následující příspěvek
Je pro mě vhodná ultrazvuková rušička odposlechu?
Předchozí příspěvek
it-sa: IT-Security kongres v Německu
Menu