Zařízení IOT jsou napadena do pěti minut od připojení

Podle Nuno Ceitila, inženýra konzultačních systémů ve společnosti Netscout, došlo ve druhé polovině roku 2018 velkému množství útoků o rychlosti 100 Gb/s až 400 Gb/s.

Během tohoto období se objevily velmi sofistikované metody, které mnoho skupin útočníků používalo buď k poškození, nebo k odvedení pozornosti za účelem získání dat, poznamenal Ceitil.

Rovněž uvedl, že rok 2018 byl významným v oblasti kybernetických hrozeb. Zpráva Threat Intelligence od Netscout ukazuje, že druhá polovina roku předvedla v útocích obrovský skok. „Je znepokojivé, že rok 2017 vypadá docela klidně ve srovnání s čísly, která jsme pozorovali v roce 2018.“

Globálně došlo k 170 % nárůstu útoků v rozsahu 100 Gb/s až 200 Gb/s. Celkově jsme zaznamenali meziroční nárůst útoků o 26 %.

Šíření internetu věcí (IOT), kdy čím dál více zařízení přenáší IP, znamená, že útočníci mohou zahájit „ničivé útoky“ v momentě, kdy k jednotlivým zařízením získají přístup, dodává Ceitil.

Gartner předpovídá, že tento rok bude v provozu 14,2 miliardy připojených zařízení. Statistiky z Vodafone’s IOT Barometer 2019 dále zjistily, že 34 % podniků nyní používá IOT a 70 % těchto osvojitelů se posunulo mimo pilotní fázi.

Větší množství uživatelů v prostoru IOT usnadňuje šíření škodlivého softwaru (typu červů) a představuje významnou hrozbu DDoS útoků.

Ceitil poznamenal, že útoky hrubou silou, kde útočnici používají různé kombinace uživatelských jmen a hesel znovu a znovu, dokud se nedostanou dovnitř do systému, zůstávají nejběžnějším způsobem útoku na zařízení IOT. Dodává, že jakmile jsou zařízení IOT připojena k internetu, jsou napadena do pěti minut a čelí útokům během následujících 24 hodin.

Společnost EO SECURITY s.r.o. provádí penetrační testovaní za účelem odhalení zranitelností ve firemní infrastruktuře.

Dále nabízíme rušičky odposlechu, které zabraní úniku informací během důležitých jednání.

V případě zájmu o naše služby nás kontaktujte na telefonu +420 774 429 006 nebo e-mailu office@eo-security.com.

Zdroj: https://www.itweb.co.za/

Naše služby

Penetrační testování infrastruktury

Skenování zranitelností

Sociální inženýrství

Testování Wi-Fi sítí

Šifrovaný telefon

Rušičky odposlechů

Šifrovaný disk

Penetrační testování webových aplikací

Konzultace IT bezpečnosti

Vyhledávání odposlechů

Následující příspěvek
Posílání falešných nouzových varování přes bezdrátové sítě
Předchozí příspěvek
Chyba v telefonech s Android umožňuje aplikacím tajně pořizovat audio a video záznamy
Menu