Zařízení IOT jsou napadena do pěti minut od připojení

Podle Nuno Ceitila, inženýra konzultačních systémů ve společnosti Netscout, došlo v druhé polovině roku 2018 k masivní explozi útoků o rychlosti 100 Gb/s až 400 Gb/s.

Během tohoto období se objevily různé a velmi sofistikované metody, které mnoho skupin útočníků používalo buď k poškození nebo odvedení pozornosti za účelem exfiltrace dat, poznamenal on.

Ceitil uvedl, že rok 2018 byl velmi velkým rokem v oblasti kybernetických hrozeb. Zpráva Threat Intelligence od Netscout ukazuje ve druhé polovině roku obrovský skok v útocích. „Je znepokojivé, že rok 2017 vypadal docela klidně ve srovnání s čísly, které jsme pozorovali v roce 2018.“

Globálně došlo k 170% nárůstu útoků v rozsahu 100 Gb/s až 200 Gb/s. Celkově jsme zaznamenali meziroční nárůst útoků o 26%.“

Šíření internetu věcí (IOT), kdy čím dál více zařízení přenáší IP, znamená, že útočníci mohou zahájit „velmi ošklivé útoky“, pokud se do těch zařízení dokážou dostat, řekl Ceitil.

Gartner předpovídá, že tento rok bude v provozu 14,2 miliardy připojených zařízení. Statistiky z Vodafone’s IOT Barometer 2019 dále zjistily, že 34% podniků nyní používá IOT a 70% těchto osvojitelů se posunulo mimo pilotní fázi.

Větší množství uživatelů v prostoru IOT usnadňuje šíření škodlivého softwaru typu červů a představuje významnou hrozbu DDoS útoků.“

Ceitil poznamenal, že útoky hrubou silou, kde útočnici používají různé kombinace uživatelských jmen a hesel znovu a znovu, dokud se nedostanou dovnitř systému, zůstávají nejběžnějším způsobem útoku na zařízení IOT. Dodává, že jakmile jsou zařízení IOT připojeni k internetu, jsou napadena do pěti minut a cílí útokům během následujících 24 hodin.

Zdroj: https://www.itweb.co.za/

Naše služby

Penetrační testování

Vyhledávání odposlechů

Rušičky odposlechů

Hardware

Školení

Následující příspěvek
Jak se falešné nouzové výstražné zprávy posílají přes bezdrátové sítě
Předchozí příspěvek
Chyba v telefonech s Android umožňuje aplikacím tajně pořizovat audio a video záznamy

Podobná témata

Menu